Монокристалічні сонячні панелі
Джерело: http://мегаліт.укр/monokrystalichni-sonyachni-paneli
Конструкція монокристалічних сонячних панелей
Основою монокристалічної панелі є тонкі кремнієві пластини, які отримують нарізкою цільного циліндричного злитку кремнію, вирощеного за спеціальною технологією (метод Чохральського). Для оптимізації робочих якостей злиток обрізають з чотирьох сторін до отримання форми квадрату зі скошеними кутами. Це надає монокристалічним сонячним панелям характерного вигляду, який вирізняє їх з інших типів панелей. Завдяки унікальній технології вирощування, зерна такого кристалу паралельні і мають єдине направлення, чим зумовлені високі експлуатаційні якості фотоелементів.
Фотоелектричні елементи сонячної панелі розміщують в металевому каркасі. Зверху сонячна батарея захищена шарами гартованого скла і полікарбонату. Конструкція батареї включає в себе розподільчу коробку для підключення живлення.
Переваги монокристалічних сонячних батарей (панелей)
Високий ККД. Порівняно з іншими видами, монокристалічні сонячні батареї мають найбільш високий коефіцієнт корисної дії – 17-22%, що робить їх використання в сонячних електростанціях максимально ефективним.
Довгий строк експлуатації. Переважна частина виробників заявляє експлуатаційний термін, не менший 25 років.
Компактність. При рівних робочих показниках монокристалічні панелі мають менший розмір, відповідно, потребують меншої площі для розміщення фотоелектричної системи.
Недоліки
Єдиним недоліком умовно можна вважати дещо вищу ціну цього типу сонячних панелей. Різниця у співвідношенні до полікристалічних панелей невелика, біля 10%. Недолік умовний, тому що завдяки своїм перевагам, ці панелі дають максимальний ефект і мають менший термін окупності порівняно з іншими типами сонячних батарей.